Telefon do nas: 58 560 0937
58 560 0930
aviva pzu allianz benefia compensa generali hdi hdigerling hestia interrisk libertydirect link4 macif mtu proama tuw tuz uniqa warta
Zgłaszanie szkód
Informacje Ogólne
Aby zgłosić szkodę skontaktuj się bezpośrednio z towarzystwem ubezpieczeniowym, w którym ubezpieczyłeś majątek, którego szkoda dotyczy. W przypadku gdy wystąpiła szkoda w miejscu zdarzenia:
  • Należy bezwzględnie wezwać policję do wypadku, czyli gdy są ofiary w ludziach oraz wówczas, gdy sprawcą kolizji jest obcokrajowiec.
  • Gdy nie wzywamy policji, sporządzamy na miejscu zdarzenia mapkę sytuacyjną wraz z opisem zdarzenia oraz spisujemy oświadczenie, w którym to powinny znajdować się następujące informacje, dane personalne kierującego pojazdem, nr i kategoria prawa jazdy, dane pojazdu (marka, numer rejestracyjny, data następnego badania technicznego), a także wskazujemy ubezpieczyciela w zakresie OC wraz z numerem polisy oraz okresem jej obowiązywania.
  • W dziale z plikami do pobrania znajduje się wspólne oświadczenie o zdarzeniu drogowym, które może być przydatne przy szkodzie komunikacyjnej.
  • Bardzo pomocne w przypadku zaistnienia szkody są też relacje światków zdarzenia.
  • Procedura likwidacji szkody rozpoczyna się w momencie jej zgłoszenia ubezpieczycielowi. Zakład ubezpieczeń zobowiązany jest w ciągu 7 dni podjąć czynności likwidacyjne.